FoodGuru MK - Повеќе од достава на храна
Loading...
Додадено во кошничка!
-->
-->
Категории на храна
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Пијалоци
Ресторани »
Најави се
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Пијалоци
Најави се на
Погрешена лозинка. Пробај со ја заборавив лозинката!
Forgot Password?
Немаш сеуште сметка? Креирај сметка
Главно јадење & Мезе
Додадено во омилени
Домашен Пуерта Начос Чипс
By La Puerta
100 ДЕН
Пилешки Зачинети Крилца
By Fast Food Petle
290 ДЕН
Пилешки Прсти
By Fast Food Petle
490 ДЕН
Свежо Печено Пиле
By Fast Food Petle
380 ДЕН
Печено Пиле - Промо
By Fast Food Petle
540 ДЕН
Пилешки Прсти - Промо
By Fast Food Petle
180 ДЕН
Пилешки Стек - Промо
By Fast Food Petle
170 ДЕН
Панирани Печурки
By Gran Club
120 ДЕН
Домат салата со печурки
By Gran Club
170 ДЕН
Бечка Шницла
By Gran Club
300 ДЕН
Варени пелмени со месо (#95)
By Star Ocean
210 ДЕН
Златно-сребрена Салата (#24)
By Star Ocean
250 ДЕН
Tопено Сирење
By Gran Club
260 ДЕН
Пилешки Прсти
By Gran Club
250 ДЕН
Buffalo Hot Wings
By Pub Porta
280 ДЕН
Форнаринки со кашкавал
By Brick Eat
160 ДЕН
Свински ребра во фурна
By Public Room
370 ДЕН
Њоки со Доматен Сос и Пармезан
By Public Room
340 ДЕН
Свински Ражничи
By Public Room
340 ДЕН
Смотаници со телешко и сланина
By Public Room
340 ДЕН
Пилешко со вргањ
By Public Room
440 ДЕН
Лосос со Портокал
By Public Room
790 ДЕН
Малку поинаков Фалафел
By Public Room
250 ДЕН
Топли Лепињи
By Public Room
280 ДЕН
Крцкаво Пилешко Мезе
By Public Room
290 ДЕН
Шпански Компири
By Public Room
180 ДЕН
Пилешко страчети со вргањ и рукола
By Enriko
360 ДЕН
Лазања
By Enriko
290 ДЕН
Паста Кватро Формаџи
By Enriko
320 ДЕН
Паста Зелен Лимон
By Enriko
320 ДЕН
Паста Карбонара
By Enriko
320 ДЕН
Торнадо Компир
By Pub Porta
170 ДЕН
Топено Сирење
By Pub Porta
180 ДЕН
Форнарини
By Pub Porta
70 ДЕН
Чизи Халапењо Помфрит
By Pub Porta
180 ДЕН
Порција Гиро
By Trend Giro Bar
375 ДЕН
Гиро Пита
By Trend Giro Bar
225 ДЕН
Пица Гиро Карне Свинско
By Zanzibar
170 ДЕН
Пица Гиро Кентаки Пилешко
By Zanzibar
170 ДЕН
Гиро Вафла
By Martini
250 ДЕН
Помфрит
By Idadija M
110 ДЕН
Плескавица Идадија
By Idadija M
200 ДЕН
Таратор
By Enriko
140 ДЕН
Таратор Салата
By Idadija M
110 ДЕН
Шопска салата
By Sugar Cube
150 ДЕН
Нафора
By Idadija M
90 ДЕН
Шопска Салата
By Idadija M
130 ДЕН
Пилешки Стек
By Idadija M
160 ДЕН
Македонска Салата
By Idadija M
130 ДЕН
Гравче Тавче
By Idadija M
130 ДЕН
Грчка Салата
By Idadija M
150 ДЕН
Пинџур
By Idadija M
160 ДЕН
Лепиња
By Idadija M
30 ДЕН
Печена Пиперка
By Idadija M
30 ДЕН
Увијач
By Idadija M
190 ДЕН
Телешка Кременадла
By Idadija M
580 ДЕН
Шампињони на жар
By Idadija M
170 ДЕН
Лингвини Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Мини Канелони Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Мини Биголи Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Шпагети Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Фусили Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Макарони Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Порција 10 Ќебапи
By Idadija M
170 ДЕН
Шарска Плескавица
By Idadija M
190 ДЕН
Порција Уштипци
By Idadija M
210 ДЕН
Пилешки Прсти
By Idadija M
190 ДЕН
Топка Кајмак
By Idadija M
70 ДЕН
Мешана Салата
By Idadija M
100 ДЕН
Компир Салата
By Idadija M
110 ДЕН
Свежо Ребро
By Idadija M
190 ДЕН
Ајвар
By Idadija M
140 ДЕН
Јунешки Џигер
By Idadija M
130 ДЕН
Потковица
By Idadija M
380 ДЕН
Помфрит со сирење
By Idadija M
130 ДЕН
Микс Чипс
By Idadija M
190 ДЕН
Парче Сирење
By Idadija M
120 ДЕН
Селско Месо
By Idadija M
270 ДЕН
Тенок Димен Колбас
By Idadija M
100 ДЕН
Вегетаријанско Рижото
By Hotel Russia
230 ДЕН
Пилешки стек во кари сос
By Hotel Russia
300 ДЕН
Свинско филе во сос од вргањ
By Hotel Russia
550 ДЕН
Паста Карбонара
By Hotel Russia
220 ДЕН
Плескавица Ќерпич
By Idadija M
230 ДЕН
Паста Болоњезе
By Enriko
290 ДЕН
Паста Брокули
By Enriko
320 ДЕН
Паста Морски Свет
By Enriko
360 ДЕН
Паста Пршута
By Enriko
290 ДЕН
Помфрит
By Fast Food Petle
120 ДЕН
Зачинет Пекарски Компир
By Fast Food Petle
140 ДЕН
Домашен Пекарски Компир
By Fast Food Petle
140 ДЕН
Кану Компир
By Fast Food Petle
190 ДЕН
Ориз
By Fast Food Petle
210 ДЕН
Сосови
By Fast Food Petle
60 ДЕН
Фурнарини
By Enriko
60 ДЕН
Фурнарини со маслинки
By Enriko
70 ДЕН
Паста во Фунги сос
By Enriko
320 ДЕН
Паста во Зелен сос
By Enriko
270 ДЕН
Шопска Салата
By Enriko
180 ДЕН
Гулаш со пире
By Gostilnica Kaj Bale
220 ДЕН
Свинска Коленица
By Gostilnica Kaj Bale
300 ДЕН
Плескавица Хит
By Gostilnica Kaj Bale
250 ДЕН
Похован Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свински Ражнич
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Сарма од лозов лист
By Gostilnica Kaj Bale
50 ДЕН
Шарска Плескавица
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свинско филе во сос
By Gostilnica Kaj Bale
300 ДЕН
Селско месо со ориз
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Мешана Туршија
By Gostilnica Kaj Bale
120 ДЕН
Бела Вешалица
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Чадена Сланина
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Џигер во марамица
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Пилешки прсти
By Gostilnica Kaj Bale
200 ДЕН
Помфрит со сирење
By Gostilnica Kaj Bale
150 ДЕН
Ребро во фурна
By Gostilnica Kaj Bale
320 ДЕН
Ќофте - Кебап
By Gostilnica Kaj Bale
14 ДЕН
Ќофте во сос
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
140 ДЕН
Полнет Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свински Увијач
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Грчка Салата
By Enriko
200 ДЕН
Пилешко месо во кари сос
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свежо Свинско Ребро
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Founders Porter 6.5% (0.355ml 45 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
Breakfast Stout 8.3% (0.355ml 60 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
Solid Gold Lager 4.4% (0.355ml 20 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
Mosaic Promise Single Hop Ale 5.5 % (0.355 ml 50 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
Centennial Ipa 7.2% (0.355ml 65 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
O'hara's Stout 4.3% (0.5l)
By Pub Porta
330 ДЕН
London Pride Ale 5% (0.5l)
By Pub Porta
330 ДЕН
London Porter 5.4% (0.5l)
By Pub Porta
330 ДЕН
ESB 5.9% (0.5l)
By Pub Porta
330 ДЕН
Asahi 5% (0.33 ml)
By Pub Porta
220 ДЕН
Grolsh Pilsner 5% (0.455ml)
By Pub Porta
330 ДЕН
All Day Ipa 4.7% (0.355 ml 42 ibus)
By Pub Porta
330 ДЕН
Дуо Сирење
By Mini Pani Leptokarija
25 ДЕН
Порција Пирошки
By Gran Club
170 ДЕН
Помфрит
By Gran Club
100 ДЕН
Помфрит со Сирење
By Gran Club
120 ДЕН
Паста Алио Олио
By Enriko
270 ДЕН
Паста Вегетаријански Сос
By Enriko
270 ДЕН
Паста Аметричијано
By Enriko
290 ДЕН
Паста Песто Сос
By Enriko
290 ДЕН
Паста Базилико
By Enriko
270 ДЕН
Паста Помодоро Рукола
By Enriko
270 ДЕН
Паста Арабијата
By Enriko
270 ДЕН
Паста Вргањ
By Enriko
290 ДЕН
Паста со Пилешко и Спанаќ
By Enriko
290 ДЕН
Паста во Пилешки Сос со Кари
By Enriko
290 ДЕН
Паста Горгонзола-Ореви
By Enriko
290 ДЕН
Паста Шкампи Пиканте
By Enriko
360 ДЕН
Паста Пилешко Песто
By Enriko
290 ДЕН
Потпечени Макарони
By Enriko
280 ДЕН
Брускети 3 парчиња
By Enriko
100 ДЕН
Крем супа од тиква
By Brulee
100 ДЕН
Крем супа од брокула
By Brulee
100 ДЕН
Таљатели Каприно
By BKW Hybrid Bar
360 ДЕН
Шпагети Путанеска
By BKW Hybrid Bar
230 ДЕН
Њоки Помодори
By BKW Hybrid Bar
200 ДЕН
Гамбери Паста
By BKW Hybrid Bar
480 ДЕН
Чоколадни Фусили Јес Паста
By Jes Pasta
110 ДЕН
Брускета Занзибар
By Zanzibar
50 ДЕН
Лута Брускета
By Zanzibar
70 ДЕН
Брускета Тоно
By Zanzibar
70 ДЕН
Брускета Формаџи
By Zanzibar
70 ДЕН
Брускета Пршуто
By Zanzibar
70 ДЕН
Spanish Tortilla
By Public Room
285 ДЕН
Македонска Млечна Даска
By Public Room
560 ДЕН
Даска од Месарот
By Public Room
560 ДЕН
Свинска Пршута
By Bife Celik
275 ДЕН
Говедска Пршута
By Bife Celik
350 ДЕН
Посни Сармички од Лозов Лист
By Bife Celik
170 ДЕН
Порција Тиквички
By Bife Celik
140 ДЕН
Топка Ајвар
By Bife Celik
60 ДЕН
Лутеница
By Bife Celik
230 ДЕН
Овчо Сирење
By Bife Celik
160 ДЕН
Овчи Кашкавал
By Bife Celik
230 ДЕН
Порција Пилешки Стек
By Bife Celik
170 ДЕН
Парче Колбас
By Bife Celik
170 ДЕН
Растурено Гиро
By Bife Celik
200 ДЕН
Фрути Ди Маре Рижото
By Martini
290 ДЕН
Фрути Ди Маре Шпагети
By Martini
290 ДЕН
Пилешко Рижото
By Martini
240 ДЕН
Кватро Формаџи Шпагети
By Martini
260 ДЕН
Карбонара Таљатели
By Martini
260 ДЕН
Комбинирана Даска
By Charlotte Food & Bar
770 ДЕН
Паста Карбонара
By Charlotte Food & Bar
270 ДЕН
Паста Помодоро
By Charlotte Food & Bar
250 ДЕН
Њоки во Сос од Печурки
By Charlotte Food & Bar
290 ДЕН
Пилешко со Топено Сирење
By Charlotte Food & Bar
330 ДЕН
Пилешко Фунги
By Charlotte Food & Bar
330 ДЕН
Свинско Филе во Бел Сос
By Charlotte Food & Bar
560 ДЕН
Бифтек
By Charlotte Food & Bar
1150 ДЕН
Лосос
By Charlotte Food & Bar
820 ДЕН
Рибни Медаљони
By Centar Bar
230 ДЕН
Поховани Лигњи
By Centar Bar
280 ДЕН
Похована Полок Аљаска
By Centar Bar
280 ДЕН
Пилешки Прсти
By Centar Bar
250 ДЕН
Похован Кромид
By Centar Bar
200 ДЕН
Крилца во BBQ сос
By Centar Bar
200 ДЕН
Три Вида Колбаси
By Centar Bar
260 ДЕН
Пилешка Кесадиља
By Centar Bar
260 ДЕН
Помфрит
By Centar Bar
150 ДЕН
Помфрит со Сирење
By Centar Bar
160 ДЕН
Веџис Компир со Пикантен Сос
By Centar Bar
150 ДЕН
Компир со Лук
By Centar Bar
160 ДЕН
Топено Сирење
By Centar Bar
200 ДЕН
Макарони со Сирење
By Centar Bar
240 ДЕН
Начос
By Centar Bar
220 ДЕН
Чипс Мексикана
By Centar Bar
220 ДЕН
Солена Палачинка
By Centar Bar
200 ДЕН
Органско Козјо Сирење
By Centar Bar
220 ДЕН
Свинско Филе во Сос од Смокви и Печурки
By Centar Bar
860 ДЕН
Пилешка Пармеџана
By Centar Bar
260 ДЕН
Центар Бар Мешана Тава
By Centar Bar
380 ДЕН
Пилешко Мохито
By Centar Bar
310 ДЕН
Салтимбока
By Centar Bar
330 ДЕН
Пилешко во Кари
By Centar Bar
280 ДЕН
Пилешки Стек
By Centar Bar
220 ДЕН
Рижото со Зеленчук
By Centar Bar
260 ДЕН
Рижото со Пилешко Месо
By Centar Bar
290 ДЕН
Рижото со Ракчиња
By Centar Bar
320 ДЕН
Порција Тиквици
By Turist Plostad
180 ДЕН
Порција Модар Патлиџан
By Turist Plostad
180 ДЕН
Таратур на Турски Начин
By Centar Bar
170 ДЕН
Ќебап Парче
By Turist Plostad
18 ДЕН
10 ќебапи порција со гарнир
By Turist Plostad
240 ДЕН
7 ќебапи порција со гарнир
By Turist Plostad
200 ДЕН
5 ќебапи порција со гарнир
By Turist Plostad
170 ДЕН
Порција Телешка Плескавица
By Turist Plostad
240 ДЕН
Порција Голема Шарска Плескавица со Додатоци
By Turist Plostad
320 ДЕН
Пилешки Стек XL
By Turist Plostad
240 ДЕН
Батак XL со Гарнир
By Turist Plostad
240 ДЕН
Пилешки Ражнич со Гарнир
By Turist Plostad
300 ДЕН
Телешки Ражнич со Гарнир
By Turist Plostad
420 ДЕН
Американски Ражнич Микс
By Turist Plostad
360 ДЕН
Веге Ражнич
By Turist Plostad
300 ДЕН
Телешка Кременадла
By Turist Plostad
540 ДЕН
Јунешки Суџук со Гарнир
By Turist Plostad
240 ДЕН
Телешки Џигер со Прелив од Лук и Магдонос
By Turist Plostad
260 ДЕН
Мешана Скара 3 Парчиња
By Turist Plostad
570 ДЕН
Бифтек во Путер Сос со Рузмарин
By Turist Plostad
1100 ДЕН
Тавче Гравче со Лепиња
By Turist Plostad
150 ДЕН
Тавче Гравче со 5 Ќебапи и Лепиња
By Turist Plostad
240 ДЕН
Порција Гирици со Зелен Сос
By Turist Plostad
190 ДЕН
Пилешко со Зеленчук
By Turist Plostad
300 ДЕН
Пилешко во Слатко-кисел Сос
By Turist Plostad
260 ДЕН
Пилешки Копанчиња во Сос од Лимон
By Turist Plostad
260 ДЕН
Додатоци
By Turist Plostad
35 ДЕН
Baby Beef Steak
By Turist Plostad
1560 ДЕН
Golden 24K Beef
By Turist Plostad
1800 ДЕН
Чорба Меџукабула
By Da Be Da Sandwich Bar
130 ДЕН
Чорба Вегански Зен
By Da Be Da Sandwich Bar
130 ДЕН
ПРОМО Мешана Скара+2 Баклави
By Turist Plostad
1100 ДЕН
ПРОМО 30 ќебапи
By Turist Plostad
660 ДЕН
Пилешки Прсти со Помфрит
By White Horse
240 ДЕН
Помфрит со Сирење
By White Horse
100 ДЕН
Пилешко во Сос од Путер од Кикирики и Индиски Ореви
By White Horse
260 ДЕН
Пилешки Стек во Сос од Печурки
By White Horse
230 ДЕН
Пилешки Стек
By White Horse
200 ДЕН