FoodGuru MK - Повеќе од достава на храна
Loading...

Драги гуруа, нарачки примаме од 13.00! ♥️

Додадено во кошничка!
-->
-->
Категории на храна
Појадок, домашно, апетисани
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Пијалоци
Ресторани »
Најави се
Појадок, домашно, апетисани
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Пијалоци
Најави се на
Погрешена лозинка. Пробај со ја заборавив лозинката!
Forgot Password?
Немаш сеуште сметка? Креирај сметка
The guru story

Фуд Гуру Доо е основано од Роберт Мишовски, Андреј Евтимов и Грегор Ников во почетокот на 2020 година. Идејата беше да се создаде платформа за нарачка и достава на храна со подобра визуелна презентација на производите која им дозволува на корисниците да го видат точно она што го купуваат.
Во развојот на компанијата, Роберт Мишовски беше креаторот на дигиталниот продукт, паралелно развивајќи го веб дизајнот, технологијата и стратегиите за маркетинг, додека Грегор Ников беше одговорен за логистиката за достава, Андреј Евтимов за продажба и развој на операциите во компанијата.
Одговорноста за брендот, маркетинг дизајнот и copyright-от следува на Васил Шемковски, кој од првите денови беше вклучен во целосниот развој на идејата за компанијата и продуктот.